כיצד נספרת וריאציה מבחינת יאבלה?

ביאבלה: כל שורה במוניטור נחשבת כמוצר, בין אם היא מוצר בודד ובין אם היא וריאציה. זאת מכיוון שבאמת כל וריאציה היא אכן מוצר אחר באתר המקור, עם מחירים וכמויות שונים, היא מקושרת לאסין שונה ובכל הקשור לסריקה ולמעקב אחריהם מבחינת יאבלה היא כמו מוצר בפני עצמו (גם מבחינת עלויות הסריקה).

אם למשל העלאת חולצה עם 4 וריאציות:

  1. מידה: S צבע: כחול

  2. מידה: S צבע: אדום

  3. מידה: M צבע: כחול

  4. מידה: M צבע: אדום

מבחינת יאבלה זה ייחשב כ- 4 ליסטים מסך הליסטים המותרים לכם בחבילה. 

כיצד נספרת וריאציה מבחינת איביי?

באיביי (לענין ספירת ACTIVE LISTINGS): מבחינת איביי, מוצר בודד או מוצר עם וריאציות נחשב כליסט יחיד. מה שחוסך עמלת העלאה באיביי.

אם נחזור לדגומת החולצה עם 4 הוריאציות - מבחינת איביי זה יחשב ליסט בודד.

לכל ACTIVE LISTING יש בעצם איביי ID אחד.

באיביי לצרכי חישוב לימיט: איביי עוברים על כל המוצרים שיש ליוזר וסוכמים את כל הכמויות שיש לו בכל המוצרים, בין אם הם וריאציות או לא, וזה נחשב לכמות שלו עבור הלימיט שהוא רשאי לעלות. לדוגמה, ACTIVE LISTING אחד, שיש לו 4 וריאציות ולכל וריאציה 2 יחידות, יתפוס מקום של 8 אייטמים מבחינת הלימיט באיביי.

בשעה טובה נמכר לי מוצר, איך אני יודע איזה מבין כל הוריאציות הוא המוצר הנכון? 

כמובן שאנחנו לא משאירים לכם מקום לטעויות, המוצר הנמכר זהו המוצר שיוצג בדף ה-selling כמובן שגם הצבע וגם המידה הנכונים יבחרו (על פי הדוגמה של החולצה מלמעלה), כפי שאתם מכירים יוצג קישור לדף המכירה באיביי וקישור לדף הקנייה באמזון. 

אני משתמש באוטומציה, האם מוצרים אלו יתמכו ע"י המערכת האוטומטית? 

כמובן!!!  ההזמנות האוטומטית יפעלו כרגיל ועבורכם זהו מוצר ככל המוצרים ומיד יעבור לשליחה. 

אני לא מצליח להעלות את הוריאציה, מה יכול להיות? 

יכול להיות שבחרתם באחת האפשרויות של המוצר ולכן האסין שנמשך הוא האסין הספציפי של הוריאציה הנוכחית. נדרש "לאפס" את האפשרות הזאת ואז תקבלו את האסין של הוריאציה כולה. איך מאפסים?

כשמדובר במוצר עם מידות, מוודאים שאנחנו על המילה SELECT ולא על אחת המידות (על איזה עומדים לא משנה)

 ורק אחרי כן גוללים לתחתית העמוד ומעתיקים את האסין משם. 

2. במוצר שיש לו צבעים או סוגים ללא וריאציה עם SELECT - יתכן שבכל מצב נתקל בבעיה לאתר את האסין הכללי שלו. כדי לאתר את האסין הכללי במקרה כזה, נלך לטבלת הספקים של המוצר (בדף המוצר הראשי באמזון, קצת מתחת לתיאור המוצר נלחץ על הקישור NEW FROM…):

בראש הדף של טבלת הספקים שיפתח נלחץ על האפשרות LOWEST OFFER FOR EACH,

אחרי שבחרנו את LOWEST OFFER FOR EACH, נלחץ ENTER, נמתין כמה שניות עד שהדף יתרענן ונשים לב שהאסין בשורת ה-URL ישתנה לאסין הכללי שחיפשנו! אז כעת, נעתיק אותו משם (כן, הפעם מלמעלה) ונזין ישירות לליסטר! 

  • אם אין את הקישור לטבלת הספקים ליד תיאור המוצר באמזון, נשתמש בקישור הישיר הבא (כדאי לשמור אותו במקום נגיש), כאשר אנו מחליפים בו את המילה ASIN באסין של אחת הוריאציות של המוצר הרצוי שלנו:

https://www.amazon.com/gp/offer-listing/ASIN

בדף שיפתח נחפש לבחור את הוריאציה LOWEST OFFER FOR EACH

וכנ"ל, אחרי שבחרנו את LOWEST OFFER FOR EACH, ניקח את האסין משורת ה-URL ונזין לליסטר! בהצלחה!

Did this answer your question?